Zenginlik Duası

Zenginlik Duası

Dostlarım! Hz. Süleyman, Allah’a bir gün öyle bir dua etti ki, Melik olan Allah ona bir saltanat bahşetti. Zenginlik Duası, Hz. Süleyman’dan beri günümüze kadar sayısız insan tarafından tecrübe edilmiştir. Bu dua çok tesirli ve denenmiştir. Kainatın tek sahibi yüce Allah, bu dua ile bizleri de rızıklandıracaktır inşallah. Zenginlik Duası, genelde imsak ile sabah ezanı arasında okunulması tavsiye edilmiştir.

Bu duaya başlamadan önce, az da olsa bir fakire, muhtaca sadaka verilmesi daha uygundur. Okurken abdestli olunmasında da fayda vardır. Sabah okuyamayacak kardeşlerim gece vakitlerini tercih edebilirler. Ama rızıkların en çok dağıtıldığı vakit, imsak ile sabah ezanı arasındaki zamandır. Bu duayı okurken içinizde zerre kadar şüphe olmasın. Çünkü duada şüpheye yer olmadığı gibi, bu duadan faydalanan sayısız insan bulunmaktadır.

Aşağıdaki duayı 12 defa ara vermeden okuyunuz

Okunacak Zenginlik Duası:
Zenginlik Duası

Okunuşu:

Rabbiğfir lî veheb lî mülkel lâ yenbegî li ehadim min ba’dî, inneke entel vehhâb

Anlamı:

Ey Rabbim! Beni bağışla. Bana, benden sonra kimseye lâyık olmayacak bir mülk (hükümranlık) bahşet! Şüphesiz sen çok bahşedicisin!

“Zenginlik Duası” üzerine 7 yorum

  1. Selâmun aleyküm, 1. Si günde 5 vakit her namazdan sonra okumakta sakınca varmı? 2. Si her 12 seferin başında Bismillahirrahmânirrahîm sonunda amin demek gerekirmi? Teşekkürler.

        1. İslam alimleri hep bu konuda ihtilafa düşmüşlerdir. Okunur diyen de vardır, okunmaz diyen de. Kur’an-ı Kerim’e el sürmeden ezberden ayetleri dua niyetine okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!
%d blogcu bunu beğendi: