11 Adım Duası

11 Adım Duası

Şeyh İsmail ibni Muhammed Said el Kadri’nin beyanına göre; tasavvufa itikadı olan birinin mühim bir sıkıntısı olup ondan kurtulmak istiyorsa pazartesiyi salıya bağlayan bir gece yatsı namazına mütakiben veya seher vaktinde 2 rekat namaz kılar.
Fatiha’dan sonra her rekatta 11 İhlas okur selam verdikten sonra Allah-u Teala’ya hacet secdesi yaparak muradını ister, sonra başını kaldırıp Peygamber Efensimiz (SAV)’e 11 salavat okur. Sonra ayağa kalkıp Irak tarafına doğru (İstanbul’a göre 20-25 derecelik bir açıyla kıblenin soluna doğru) 11 adım atar.

1. Adımda: “Ya Şeyh Muhyiddin!” der,
2. Adımda: “Ya Seyyid Muhyiddin!” der,
3. Adımda: “Ya Mevlana Muhyiddin!” der,
4. Adımda: “Ya Mahdum Muhyiddin!” der,
5. Adımda: “Ya Derviş Muhyiddin!” der,
6. Adımda: “Ya Hace Muhyiddin!” der,
7. Adımda: “Ya Sultan Muhyiddin!” der,
8. Adımda: “Ya Şah Muhyiddin!” der,
9. Adımda: “Ya Ğavs Muhyiddin!” der,
10. Adımda: “Ya Kutb Muhyiddin!” der,
11. Adımda: “Ya Seyyides Sadat Abdülkadir Muhyiddin!” der.

Daha sonra:
Ya Ubeydellah! Eğısni biiznillah! Ya Şeyhas Sakaleyn! Eğısni vem dudni fi kadai havaici

Manası:
Ey Allah’ın kulcağızı! Allah’ın izniyle bana yardım et. Ey insanların ve cinlerin şeyhi! İsteklerimin yerine gelmesi hususunda Allah’ın izniyle bana yardımcı ol!

der ve sonra şu duayı 3 kere okur.

Okunacak 11 Adım Duası:
Allahümme lekel küllü ve bikel küllü minkel küllü ve ileykel küllü ve entel küllü ve küllü kül, birahmetike ya erhamerrahımin, ve sallallahu teala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbhi ve sellem

11 Adım Duası Manası:
Ey Allah! Her şey sana aittir, her şey Sendendir, her şey sonunda Sana varacaktır, her şeyin ve her bir şeyin her şeyi ancak Sensin. Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle duamızı kabul eyle! Allah-u Teala Efendimiz Muhammed’e Ehl-, Beyt’ine ve sahabesine salat-ü selam eylesin. Amin!

Bu 11 Adım Duasının diğer bir adı da, Abdülkadir Geylani İstiğasesidir. Kuvvetli, tesirli istiğaseler arasındadır. Helal istekleriniz haricinde yaparsanız, isteğiniz size bela olarak dönebilir dikkatli olun. O yüzden aşk meşk gibi konular için bunu yapmayın.
11 Adım Duası DMCA.com Protection Status

“11 Adım Duası” üzerine 25 yorum

  1. Zor bir animda sitenizle tanismistim. Siteniz muhtesem ötesi. Hergün muhakkak bir kere acar farkli bir duanizi okurum. Kisa sürede hayatima renk geldi. Cevremdeki herkese sitenizi önerdim ve önerecegim de. Cok tesekkür ediyorum ve dualarin devamini bekliyorum.

  2. Salam. Dualriniz ucun cox sag olun. Oxuyuram dunenden artiq in sa Allah Allahin izniyle qebul olar.Allah sizinde ne hacetiniz var qebul etsin. Amin. Men Azerbaycanda qaliram siz yazmisiz Istanbuldan Iraq arasi donursun bes men nece edim istiqameti?

        1. Siz bu 11 adim duasini uygulayin, sonrada sürekli sitemizdeki edrikni salevatini okuyun. Adedi önemli degil. Okuyabildiginiz kadar okuyun.

  3. Esimin anesi onunla bi araya olmak istemiyorum konusmak bile bu dua okuyarsam olurmu ? Ve her aksam mi okumalayim yoksa ? Tesekurler

  4. Bazı dualar için aşk meşk için yapmayın demişsiniz ancak biz gençlerin tek isteği bu zaten yanı şahsen benim hayırlı bi evlilik yapmak amacim evlilerde zaten eşleri için dua okurlar tabi bide iş için yapılır başka ne çok istenirki zaten genel olarak bunlar o yizden evlilik için yapsak buradaki duaları uygulamaları yanlış olur mu yada bunun için önerebileceginiz bi dua var mı acaba

Bir Cevap Yazın