Necat Salatı

Necat Salatı

İmam-ı Semhudi, Cevahiru’l fi fazli’ş-şerafeyn isimli eserinde şöyle demiştir: Taun ve veba gibi salgın hastalıklardan kurtulmak isteyen bu salatı çok okusun. Her kim karşılaştığı mühim bir hadisede bu salatı bin kere okursa Allah-u Teala ondan sıkıntısını kaldırır.
Melevi beyanına göre: Beşyüz kere okuyan biiznillah muradına (özellikle zengin olma isteğine) erer. Bu salat arş hazinelerinden bir hazinedir. Gece ortasında dünya veya ahıretle alakalı herhangi bir hacet için bunu bin defa okuyanın Allah-u Teala hacetini yerine getirir. Bu salat, kabule vesile olma hususunda gözleri kapan şimşekten daha süratlidir. Büyük bir iksirdir ve çok değerli bir tiryaktir. Bu yuzden ehli olmayanlardan gizlenmesi lazımdır.

Necat Salatı Okunuşu:
Allahumme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin salaten tüncina biha min cemiıl ehvali vel afat, ve takdi lena biha cemial hacat, ve tütahhiruna biha min cemiısseyyiat, ve terfauna biha e’ladderacat, ve tubelliğuna biha eksal ğayati min cemiıl hayrati filhayati ve be’del memat.

Necat Salatı Arapçası:
Necat Salatı

“Necat Salatı” üzerine 4 yorum

  1. Derdi veren Allah’a şükürler olsun ki Duayı bize 1000 defa okuttu.
    Duayı bize öğreten, vesile olan, hatırlatan ve emeği geçen herkesten Allah Razı olsun.
    Umulur ki Rabbimiz de sıkıntılarımıza vakti geldiğinde hikmetiyle kolaylıklar lütfedecektir.

  2. tek seferde mi 500 kere okunacak yoksa gün içine bölebilir miyiz.birde abdestli kıbleye karşı oturmak gereklimidir.teşekkürler

    1. Peygamber Efendimize hürmetten, salevat okunurken abdestli olunmasinda fayda vardir. Mümkünse tek seferde okuyunuz. Sayet mümkün degilse, gün batimindan sonra okunuyorsa günbatimina kadar, gün dogusundan sonra okunuyorsa gün batimina kadar adedi bitiriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!
%d blogcu bunu beğendi: