Allah

Allah

AllahKendisinden başka ilah olmayan, her şeyin gerçek sahibi, yaratıcısı ve kendisinden başka ibadete layık olmayan mahlukatın tek mabudu… İnsanın, dünyanın, kainatın, görünen ve görünmeyen varlıkların tek yaratıcısı. Bu yüzden Allah ism-i Şerifi Esma’ül Hüsna’nın en üstünüdür. Bütün isimlerin özlü ve en önemlisidir. Zira Allah ismi bize bildirilen ve bildirilmeyen tüm isimleri kendi bünyesinde toplamaktadır. Bu isim ancak Allah’a özeldir; O’ndan başkasına asla takılamaz. Nasıl Kur’an-ı Kerim’in tüm manası Fatiha’da, Fatiha’nın manası da Besmele’de, Besmelenin manası da Be harfinde birleştiği gibi, Esmaül Hüsna’nın da özü de Lafza-i Celal içerisinde toplanmıştır. Ondaki özellik bambaşkadır. Nice evliyalar O’nun için aşk ile yanmışlardır. Bütün ilahi sırları cem eder. Yüce Mevla’nın bir şifresidir. İsm-i Azam bu sırrın içindedir. Bulup da yaşayana ne mutlu. Allah ismini canla başla okumamız, maddi ve manevi yönden bize sayısız kazancı olacaktır. Bundan zerre kadar şüphesi olan kendinden utansın.

Ebced Değeri ve Zikir Saati:
Ebced değeri ve zikir miktarı 66, zikir saati ise Güneştir.

Allah İsminin Havassı ve Faydaları:
İslam alimleri, Lafza-i Celal’in sayısız faydaları ve özelliklerinden bahsetmişlerdir. Bunların bir çoğu tecrübe edilerek nakledilmiştir. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 • İmam-ı Gazali’ye göre, Cuma günü 1000 (bin) defa “Allah“ ismini zikreden kimse evliyalar arasına girer.
 • Cuma günü, sela ile Cuma namazı arasında 100 defa “ALLAH” diyen kimsenin istediği şey yerine gelir.
 • Her gün 1000 kere bu şerefli ismi zikreden kimse, manen terakki eder ve selim bir kalbe ulaşır.
 • Yüce Allah’ın bu toplayıcı ve şerefli ismi bir hastaya (200) kere okunsa, hastanın eceli gelmemişse şifaya kavuşur.
 • Her kim bu yüce ismin zikriyle meşgul olursa, kalbinde Allah sevgisinden başka her şey silinir. Gönlüne ilahi tecelliler ve nurlar dolar. İnsan, cin, hayvan gibi, hiç bir şerli ve zararlı varlık kendisine asla zarar veremez.
 • Bu ismi yazıp üzerinde taşıyan ve aynı zamanda zikreden kimse, çok soğuk havalarda bile soğuktan etkilenmez.
 • Hastalıklardan kurtulup şifa bulmak isteyen bir kişi, temiz bir kase içine (66) defa Lafza-i Celal’i yazıp yağmur ya da kaynak suyu ile bozarak hastaya içirilirse, hastanın eceli gelmemişse Allah’ın izniyle şifaya kavuşur.
 • Lafza-i Celal ile devamlı olarak Allah’ı zikreden kişi, ululuk, azamet ve saygı kazanır. Herkes ona sevgi, saygı duyar, hürmet ve ikram eder; önemli sözü dinlenip tutulan kimselerden olur.
 • Kim riyazetli bir şekilde 3, 5 ya da 7 gün oruç tutar ve bu maksatla az yer, az konuşur ve az uyursa, sonra da gece yarısından sonra her gece 66 defa Lafza-i Celal zikriyle meşgul olursa, Alla-u Teala ona bir Melek tayin eder. Bu Melek onu tüm kötülüklerden korur, hayırlı dünyevi istekleri için yardımcı kılınır.

“Allah” üzerine 19 yorum

 1. sayın hocam sürekli ALLAH zikri yapılırsa 99 isminin etkileri insanda belirir mi.ben bu zikri vird edindim.her gece 10-15 kere okuyorum.saygılar

  1. Nasıl genel cerrahi olduğu gibi diğer cerrahi alanlar da varsa, her zikrin yoğunlaştığı enerji farklıdır. Allah kelamı en yüce isimdir. Zikri de buna keza çok faydalıdır. Lakin Allah-u Teala kendisine başka isimler de dua edebileceğimizi bildirmiştir. Farklı sıfatların da farklı tecellileri vardır.

 2. sayın hocam her gün zikir yapıyorum.sanırım bir süre sonra etkileri başlayacak.fakat bir yerde okuduğum göre zikir etkileri görüldükten sonra devam edilmezse 15 gün sonra eski haline dönüldüğüne yazıyor.ben 25 -30 tane zikir belirledim.bunları sırayla yapacağım.yapılan zikrin etkisini ömür boyu taşımak için ne yapmalı.duası var mı.saygılar

  1. Nasıl bazı ilaçlar sadece alındığı müddetçe tesiri olursa, zikirler de buna benzer. Ayrıca zikretmek büyük sevaptır. Yani sürekli yapılması daha iyi olur.

 3. Selamun aleykum kardesim… oncelikle bu guzel bilgileri bizimle paylastiginiz icin allah sizden binlerce kere razi olsun zikirleri elimden geldigince usulune gore yapmaya calisiyorum allahim tum musluman kardeslerimizin duasi nasibi muesser eylesin…

 4. hocam soru yazmısdım cevap vermedınız Hu Allah zıkrını yaptıkta hastalanıyorum sıtma oluyor yanı Azerbaycanca qızdırma oluyor nıye boyle oluyor hocam:

 5. isterseniz hocam sile bilirim alim ama behram kalicak Lutfen cevap yazin hocam eyer bilmiyorsaniz o bawka siz bilirsiniz soylemek istemiyorsaniz soylemeyin oenemli diyil

 6. Hocam kotu bi wey soylediysem ozur dilerim. Kendimden asili diyil . Kendim istemiyorum boyle konusmak ama ne yapsam iy konusamiyorum . Insallah bi daha yapmam hocam .Bi de bi ozel soru sormak istiyorum . Ruyamda bir evliya gibi bi adam gelip bana iy ol diyor kotu olma diyor . Bende Muhammed s.a.s . peygamberi gormuyorum dedim . Goreceksin dedi ? Anlami nedir Hocam Lutfen soyleyin.

  1. Beklemesini ögrenin önce. Sabriniz yok, bir de evliya olmayi soruyorsunuz. Ne insanlar var ya!!!!

 7. Hocam 1000 defa Ya Hu Ya Allah diye zikir etsek evliya olurmuyuz ? oyle duymustum yoksa Ya Allah diyemi zikr edilir evliya olmak icin ?

  1. Evliya olmak sadece dille olacak sey degildir. Yasayisinizi da degistirmeniz gerecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!
%d blogcu bunu beğendi: