Evliyaların Hacet Duası

Evliyaların Hacet Duası

Evliyaların Hacet DuasıDeğerli dostlarım! Evliyaların Hacet Duası kılıç gibi keskin, hacetlere şimsek gibi hızlı cevap veren, etkili hacet dualarından biridir. Evliyaların Dilek Duası olarak da bilinen bu dua, bir çok evliya tarafından tecrübe edilmiştir. Bu duanın nasıl bir hazine olduğunu bilseydiniz, sabah namazlarının gelmesini dört gözle beklerdiniz. Bu da çok etkili bir duadır. Dikkat edecek olursanız, bu duanın içinde yüce Allah’ın o güzel isimleri yani Esma-ül Hüsnalar ve sizlere defalarca kere bahsettiğim ayetler mevcuttur. Bu ayetlerle ilgili muazzam etkili hacet dualarını MucizeDua sitemizde fazlasıyla bulabilirsiniz. Bunları vird edinirseniz çok kısa sürede fayda sağlarsınız. Dualarınıza olan inancınız ve imanınız tam olduğu sürece, Allah’ın izniyle muvaffak olacaksınızdır.

Arapçası

Evliyaların Hacet Duası

Okunacak Dua:
Bismillâhirrahmânirrahîm* Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm* Allahümme innî es’elüke yâ kadîmü* yâ dâimü* yâ vitru* yâ ehadü* yâ samedü* yâ hayyü* yâ kayyûmü* yâ zel celâli vel ikram* fein tevellev fekul hasbiyallahü lâ ilahe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm.

Okuma Adedi ve Zamanı:
Sabah namazını kıldıktan sonra kıbleye doğru 100 kere okuyup duanızı ediniz. Allah dualarımızı kabul eylesin. Amin.

Sitemizde paylaştığımız diğer faydalı hacet duaları için lütfen BURAYI tıklayınız.

NOT: Sadece Youtube kanalımızda paylaşacağımız gizemli, hikmetli dua ve diğer video paylaşımlarımız için lütfen BURADAN kanalımıza ücretsiz abone olmayı ihmal etmeyin.

“Evliyaların Hacet Duası” üzerine 19 yorum

 1. Abdestli I okumamız şartmi hocam bide Türkçesiyle okusak arapcayla okumasak bisey olurum lütfen cvp, yazın annem çok hasta?

  1. Öncelikle Allah annenize şifa versin. Sabah namazı kılındıktan sonra olacağı için zaten abdestli olmanız gerekiyor. Abdest duanın adabındandır. O yüzden abdestli olmanız faydalıdır.

  1. Yazım doğrudur. Sadece Türkçe olarak yazılırken Hu ve Ve ayrı yazılabilir ama yine de HUVE diye okunur.

    1. Sabah namazının ardından okunacağı için mecburen abdestli olmanız gerekmektedir.

 2. Hocam duaya basladım 15 günden fazla oldu bır gün istemeden okuyamadım cok üzüldüm sakıncası varmı

 3. Hocam bu duayi okuyabilmek icin normal abdestmi gerekir yada gusul abdest sart mi bunun icin??

 4. Hocam ben bir yerde calismayi cok istiyorum fakat belki oraya basliyamam hem bölge hemide egitim durumum belki yetmez bu Güzel duayi okursam istetigim yerde istetigim gibi calisabilirmiyim??

 5. Arkadaşlar eşim ile ailem arası açık ailem ile eşim arasında kaldım böyle gider ise boşanacağız yardım edin bu duayı sadece sabah namazından sonra mi okuyacağız
  Vakit sayı şartmı

 6. Bu Dua bir çok yerde
  Bismillâhirrahmânirrahîm*

  ✨Lâ ✨ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm* Allahümme innî es’elüke yâ kadîmü* yâ dâimü* yâ vitru* yâ ehadü* yâ samedü* yâ hayyü* yâ kayyûmü* yâ zel celâli vel ikram* fein tevellev fekul hasbiyallahü lâ ilahe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm.
  Diye geçiyor şimdi bu şekilde okuma yanlış mı oluyor ?

  1. Oradaki sadece ve demek oluyor. Anlam bozuklugu yapmiyor. Ama kafa karistirmamasi icin “Ve” yi biz de kaldirdik. Tesekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!
%d blogcu bunu beğendi: