Mühim Hacet Duası

Mühim Hacet Duası

Değerli Dostlarım, daha önceki bir yazımızda Al-i İmran Suresi 26. ve 27. ayetleriyle ilgili Zengin Olma Duası ve Rızık Kapılarını Açan Mucize Dua paylaşmıştık. Yüce kitabımımız Kur’an-ı Kerim’in çok kıymetli bu iki ayeti rızık ayetlerindendir. Havas alimleri bu ayetler ile bir çok faydalı terkipler hazırlamışlardır. Zira alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (S.A.V.)’de fakir kişilere bu ayetleri okumalarını önermiştir. Bunlara istinaden sizlere Mühim Hacet Duası uygulamasının nasıl yapıldığını anlatalım.

Mühim Hacet Duası:

Mühim bir hacetiniz varsa, beyaz bir kağıda abdestli olarak el-Melik ism-i şerifini hurufu mukatta yani harfleri ayrı ayrı yazın. Tam olarak Elif, Lam, Mim, Lam ve Kef harflerinin yazılması gerekmektedir. Yazma işlemi tamamlandıktan sonra aşağıda yazmış olduğumuz ayetleri Besmele ile birlikte kağıda yazmış olduğunuz harflerden MİM harfine bakarak 40 Kere okuyun. Bazı arkadaşlarımız sormadan biz cevap verelim. Uygulama sonunda 40 Kere Besmele okunmuş olacaktır. Ayrıca Al-i İmran Suresi “Kulillahüme” diye başlar ama burada “Allahümme” kısmından başlayacağız.

Okunacak Ayetler Arapçası:

ali-imran-26-27

Ayetlerin Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim. Allâhumme mâlikel mulki tû’til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâ, ve tuizzu men teşâu ve tuzillu men teşâ’, bi yedikel hayr, inneke alâ kulli şey’in kadîr. Tûlicul leyle fîn nehâri ve tûlicun nehâra fîl leyl, ve tuhricul hayya minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy, ve terzuku men teşâu bi gayri hısâb.

Bu uygulamayı hacetiniz kabul oluncaya kadar yaparsanız, Allah’in izniyle muradınıza eresiniz.

Başka bir uygulaması ise şöyledir:

Bir hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz (S.A.V) şöyle buyuruyor: “Bir kimse mühim bir hacetinin görülmesini isterse, önce Allah-u Teala’nın huzurunda secde etsin. Daha sonra yukarıda belirtilen ayeti 1 kere okusun ve şöyle dua etsin”:

Yapılacak Dua Arapçası

Mühim Hacet Duası

Okunuşu

Ya Allahu ya Allahu ya Allahu ya Allahu entellahullezi la ilahe illa ente vehdeke la şerike leke tecebberte en yekune leke veledun ve tealeyte en yekune leke şerikün ve teazamte en yekune leke niddün ve müşirun ve kahherte en yekune leke diddün ve tekerramte en yekune leke vezirun ya Allahu ya Allahu ya Allahu ya Allahu entellezi tenezzehte ve nezzehte cemia halkıke la aynun terake ve la yüdriküke besarun ya Allahu ya Allahu ya Allahu ya Allahu ikdi haceti

Dua bittikten sonra hacet neyse Allah’tan istenir.

Yukarıda yazılan iki uygulamayı da ardı ardına yapabilirsiniz. Dualar ısrarın esas olduğunu unutmayınız. Hacetiniz gerçekleşinceye kadar bu uygulamaları devam etmeniz tavsiye edilmektedir.

“Mühim Hacet Duası” üzerine 5 yorum

  1. Cok kalite bir calısmalarınız uygulamalrınız cok iyi işinize hakkınızı vermişsiniz kopyala yapıstr yapmadan bizzat inceleyerek arastırarak paylasım yapıyorsunuz ne zaman internetten bir dua baksam buraya ilk arastırıyorum ancak bazı duaların kapamanız yada özel olarak paylasım isteminiz hoş degil emege geçen herkezden allah razı olsun saygılar

    1. Allah sizlerden de razı olsun. Paylaştığımız duaların %99 açık olarak veriliyor. Geri kalanlar kesinlikle ticari amaç güdülmüyor. Yani onları satma gibi bir durum asla söz konusu değildir. Yakında çok daha yeni içeriklerler eklenecektir.

  2. Cok kalite bir sitesiniz inanın tüm içtenligimle bunu söylüyorum calısmalarınız uygulamalrınız cok iyi işinize hakkınızı vermişsiniz kopyala yapıstr yapmadan bizzat inceleyerek arastırarak paylasım yapıyorsunuz ne zaman internetten bir dua baksam buraya ilk arastırıyorum ancak bazı duaların kapamanız yada özel olarak paylasım isteminiz hoş degil emege geçen herkezden allah razı olsun saygılar

  3. Allah razı olsun gerçekten de sizi büyük bir ilgi ve alaka ile takip ediyorum. Paylaşımlarınız bugüne dek ortalıkta dolaşan safsataları ezip hakiki ilme yönlendiriyor… Paylaşımlarınızı arttırmanız ve ilminizden daha çok istifade edebilme dileğiyle selametle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir